Znajdź nas:

Czytadełko dla maluszka

Zajęcia czytelnicze dla dzieci gniezno, warsztaty kreatywne z książkami

Współczesny rodzic spragniony jest miejsc, w których jego dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Takim przyjaznymi rodzinom punktami na mapie Gniezna z pewnością są placówki Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz zaprzyjaźniona z gnieźnieńską książnicą Baza – Centrum Edukacji Kreatywnej.

To właśnie w przyjaznych wnętrzach Bazy odbywały się Czytadełka dla maluszka prowadzone przez Darię Polus, znakomitą animatorkę, twórczynię Bazy i Ewę Jaworską, starszego kustosza, koordynatorkę akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Prowadzące starały się przekazać rodzicom i dziadkom, że czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka w wieku 0-3 lat. Chociaż dziecko nie do końca rozumie znaczenia wszystkich słów, ale słyszy głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie.

Głośno czytane teksty typu: „Basia i Franek” Zofii Staneckiej czy „Kicia Kocia mówi „Dzień dobry!” Anity Głowińskiej były wyjściem do ciekawych zabaw literackich, ruchowych, teatralnych czy plastycznych. Stały się kopalnią pomysłów na interesujące spędzenie czasu z dzieckiem.

Rodzice byli informowani o możliwości udziału wraz z trzyletnimi dziećmi w akcji „Mała Książką – Wielki Człowiek” prowadzonej przez bibliotekę.

Poszczególnymi tematami zajęć zainteresowane były przedszkola, dla których przeprowadzono dodatkowe warsztaty.

Druga tura Czytadełek, podobnie jak pierwsza, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Widać, że jest potrzeba prowadzenia tego typu zajęć czytelniczych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zajęcia z cyklu „Czytadełko dla maluszka” odbywały się w ramach projektu „Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(tekst: BPMG)

Więcej postów

warsztaty chemiczne slime gniezno

Kosmiczny odlot w Parku Miejskim

Dziecięcy Tydzień Kreatywny nieMOŻLIWE, to wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Baza uczestniczy w tym projekcie od samego początku czyli już od 3.

Pierwsze warsztaty Ukulele w Bazie

W poniedziałek (11 lipca) odbyły się pierwsze warsztaty ukulele! Na pokładzie trzy zdolne kobiety + niezawodna prowadząca Matka Muzyk. Nie dajcie się zwieść ich niewinnym