Znajdź nas:

Warsztaty miejskiej książnicy dla najmłodszych

Współczesny rodzic spragniony jest miejsc, w którym jego dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Takim przyjaznymi rodzinom punktami na mapie Gniezna z pewnością są placówki BAZY – Centrum Edukacji Kreatywnej oraz  gnieźnieńskiej książnicy.

To właśnie w przyjaznych wnętrzach naszej BAZY odbywały się „Czytadełka dla maluszka” warsztaty czytelnicze prowadzone przez Darię Polus – edukatorkę z Bazy oraz Ewę Jaworską, starszego kustosza, koordynatorkę akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Prowadzące starały się przekazać rodzicom i dziadkom, że czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka w wieku 0-3 lat. Dziecko nie do końca rozumie znaczenie wszystkich słów, ale słyszy głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie.

Głośno czytane teksty typu: „Wiosna, lato, jesień, zima” Małgorzaty Strzałkowskiej, ”Bajeczka” Doroty Gellner, ”Słoneczko” Natalii Usenko, ”Ptasi chór” Krzysztofa Wiśniewskiego czy ”Pranie” Marii Konopnickiej itd. były wyjściem do ciekawych zabaw literackich, ruchowych, teatralnych czy plastycznych. Stały się kopalnią pomysłów na interesujące spędzenie czasu z dzieckiem.

To już trzecia tura Czytadełek, która podobnie jak wcześniejsze spotkała się z dużym zainteresowaniem. Widać, potrzebę prowadzenia tego typu zajęć czytelniczych. Wydarzenie odbywało się pod egidą akcji Cała Polska czyta dzieciom. Otrzymało również dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Laboratorium Słowa 2022”.

Więcej postów

warsztaty chemiczne slime gniezno

Kosmiczny odlot w Parku Miejskim

Dziecięcy Tydzień Kreatywny nieMOŻLIWE, to wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Baza uczestniczy w tym projekcie od samego początku czyli już od 3.

Pierwsze warsztaty Ukulele w Bazie

W poniedziałek (11 lipca) odbyły się pierwsze warsztaty ukulele! Na pokładzie trzy zdolne kobiety + niezawodna prowadząca Matka Muzyk. Nie dajcie się zwieść ich niewinnym